Karjeras tests – instruments, kas palīdz nākotnes izvēlē

2016-03-02

Sešpadsmit gadu vecā Gabriela aug mediķu ģimenē. Viņas vecāki, ievērojami savas jomas profesionāļi, arī nāk no mediķu ģimenes. Vecāki cer, ka viņu vienīgā meita sekos viņu pēdās un kļūs par ievērojamu ārsti. Gabrielai skolā bioloģija un ķīmija padodas labi, bet viņa nav pārliecināta, vai vēlas studēt medicīnu – viņa nav izlēmusi, ko vēlētos studēt. Lai arī Gabrielai ir tikai 16 gadu un skolu viņa absolvēs vēl pēc vairākiem gadiem, ģimenē jau jūtams neliels saspringums – vecāki vēlas, lai meita mērķtiecīgi virzītos uz karjeru medicīnā un jau 11. un 12. klasē apgūtu bioloģiju un ķīmiju padziļināti. Taču Gabriela nav pārliecināta, vai patiešām to vēlas – pusaudzei patīk zīmēt un fotografēt, kā arī mācīties angļu un krievu valodas.

Šāda spriedze mudināja ģimeni vērsties pie egoPERFECTUS speciālistiem, kuri piedāvāja Garbielai izpildīt karjeras testu egoCOMPASS. Pēc testa rezultātu saņemšanas, viņa personīgi satikās ar profesionālu karjeras konsultantu, kurš izanalizēja rezultātus un sniedza ieteikumus turpmākajai izglītībai. Tests parādīja, ka Gabrielai ir piemērotas dažādas sociālās zinātnes piemēram, psiholoģija, socioloģija un vadība, viņa būtu lieliska mārketinga speciāliste vai ekonomiste.

Karjeras tests neuzrādīja, ka meitene varētu veiksmīgi darboties medicīnas jomā. Pēc sarunas ar karjeras konsultantu Gabrielas vecāki saprata, ka izdara uz meitu spiedienu, un ka medicīna nav tā joma, kurā viņu meita varētu kļūt par nozares profesionāli. Karjeras tests Gabrielai palīdzēja izlemt, ko viņa vēlētos un varētu darīt nākotnē. Karjeras konsultants sniedza ieteikumus par piemērotākā profila priekšmetu izvēli un ārpusskolas aktivitātēm, kas palīdzētu Gabrielai spert pirmos soļus veiksmīgas karjeras virzienā.