Neziņu kliedējoša konsultācija par augstāko izglītību ārzemēs

2016-03-02

Vienpadsmitās klases skolnieks Toms gribētu studēt ārzemēs un apgūt, viņa paša vārdiem, “kaut ko no vadības zinībām”. Puisis pats apzinās, ka skolas beigšana vairs nav aiz kalniem, un jau ir pienācis laiks izvēlēties konkrētu profesiju un universitāti, kurā studēt. Toms apmeklēja ārvalstu universitāšu mājas lapas, devās uz izglītībai ārzemēs un karjeras izvēlei veltītiem pasākumiem, taču atbildi tā arī neatrada, jo informācijas par universitātēm ir ļoti daudz un profesiju piedāvājums ir ļoti plašs.

Puisim nebija skaidrs, kādu valsti būtu perspektīvāk izvēlēties, kura ir labākā universitāte vadības jomā un kādu biznesa vadības jomu viņš gribētu apgūt. Redzot Toma apmulsumu un šaubas, puiša vecāki nolēma vērsties pie egoPERFECTUS speciālistiem, kas varētu palīdzēt Tomam izlemt, kur un ko viņam studēt, kā arī piedāvātu piemērotākos augstākās izglītības ārzemēs variantus.

Vispirms egoPERFECTUS speciālisti, izmantojot egoCOMPASS metodiku, noskaidroja puisim piemērotus profesionālos virzienus, kuru vidū bija arī vadības zinības. Nākamais solis bija egoMAPPING analīze, kas palīdzēja noskaidrot Toma un viņa vecāku vajadzības un cerības saistībā ar augstāko izglītību ārzemēs, izanalizēja Toma akadēmiskās sekmes un konkretizēja puiša nākotnes vīzijas.

Šī analīze parādīja, ka gan Toma vecāki, gan pats puisis vēlas ļoti kvalitatīvas viesnīcu vadības studijas vāciski runājošā valstī. Analizējot iegūto informāciju, speciālisti Tomam piedāvāja piemērotāko personības attīstības variantu – viesnīcu vadības studijas Šveicē. Šīs studijas atbilda gan vecāku, gan Toma vajadzībām un nākotnes vīzijai, kā arī esošajiem personīgajiem talantiem un spējām.