Kā darbinieku stiprās puses var palīdzēt izveidot efektīvu komandu? | egoPERFECTUS
egoperfectus

Kontakti

 Vaļņu iela 5, Rīga
 (8-5) 249 8741
 +371 295 29995
 info@egoperfectus.lv
 I-V 9:00 – 18:00

PARAŠYKITE MUMS

Kā darbinieku stiprās puses var palīdzēt izveidot efektīvu komandu?

Visiem uzņēmumiem ir iespēja paaugstināt savas komandas efektivitāti: viss, kas tiem jādara, ir jāatklāj un jāļauj izpausties komandas locekļu personīgajām stiprajām pusēm. Cilvēka stiprās puses ir svarīgs pozitīvās psiholoģijas izpētes un pielietošanas jautājums, un šī pieeja uzņēmumos tiek izmantota arvien vairāk. Darbinieki, kas ikdienā izmanto savas stiprās puses, ir pat sešas reizes vairāk iesaistīti organizācijas darbībā, tāpēc ir ļoti svarīgi ļaut ikvienam sasniegt savu patieso potenciālu un tādējādi ne tikai veidot efektīvāku komandu, bet arī nodrošināt mazāku personāla mainību un uzlabot iekšējo komunikāciju.

Atklājiet stiprās puses un dalieties ar tām.

Pirmais un vissvarīgākais solis ir noteikt komandas dalībnieku stiprās puses. Šim posmam nežēlojiet resursus, jo no tā ir atkarīgs viss turpmākais process. Izvēlieties sistēmu, rīku, apmācību, kas parādīs rezultātus jums saprotamā izteiksmē. „egoPEERFECTUS” mēs piedāvājam un izmantot Iedzimtības un intelekta sistēmu vai MNLIFE apmācību, jo tā apskata visas cilvēka personiskās īpašības, sākot no uzņēmējdarbības un radošuma līdz administrācijai un muzikalitātei. Šī sistēma palīdz atrast loģiskus skaidrojumus, kāpēc visi komandas locekļi vienādās situācijās izturas atšķirīgi. Protams, ir arī citi modeļi, tāpēc veltiet laiku, lai izvēlētos sev piemērotāko variantu.

Kad jums ir visu darbinieku, ieskaitot augstākā līmeņa vadītāju, stipro pušu saraksts, dalieties ar to savā organizācijā. Dodiet sev iespēju uzzināt savu kolēģu stiprās puses. Tas palielinās komunikāciju savā starpā, veicinās diskusijas, kas parasti noved pie labākajām idejām un risinājumiem. Pēc saraksta pārskatīšanas visi uzņēmuma darbinieki zinās, kam var lūgt palīdzību, pārskatot dizainu, gada pārskatu vai saņemt noderīgus padomus par tēmām, kas nav saistītas ar darbu. Vissvarīgākais ir tas, ka stipro pušu atklāšana var palīdzēt darbiniekiem justies vairāk novērtētiem un vēl labāk izprast ne tikai kolēģus, bet arī vadītājus. Savukārt vadītāji varēs labāk organizēt uzdevumus un pat atklāt labāku veidu, kā tos pasniegt: rakstiski, izmantojot vizuālos materiālus vai mutiski.

Mērķis ir darbinieku iesaistīšana

Izmantojiet cilvēku stiprās puses, nosakot gada vai īsāka perioda mērķus. Šādi mērķi var ne tikai palielināt iesaistīšanos veicamajos uzdevumos, bet arī celt pašapziņu. Pašpārliecināts darbinieks ir daudz produktīvāks, jo paveiktais ir labi zināms un paveikts ar prieku un tas neprasa pārāk daudz pūļu. Pagājušā gada beigās Canadian Journal of Administrative Sciences publicēja rakstu "Stipro pušu izmantošana darbā: pozitīvas un negatīvas emocijas kā galvenie procesi, kas nosaka darba sniegumu (Angļ. - Strengths use at work: Positive and negative emotions as key processes explaining work performance). Tajā aprakstīts pētījums, kas apstiprina, ka darbinieki, kuriem ir atļauts veikt uzdevumus, pamatojoties uz viņu stiprajām pusēm, piedzīvo ievērojami mazāku stresa, skumjas vai pat fiziskas sāpes.

Ļaujiet izmantot labās īpašības

Viena no lielākajām kļūdām, ko uzņēmumi pieļauj, ir nevis stipro pušu identificēšana, bet to neizmantošana. Ir ļoti svarīgi ne tikai klausīties apmācības un piedalīties lekcijās, bet arī pielietot dzirdēto praksē. Ļaujiet katram uzņēmuma vai organizācijas loceklim sasniegt savu potenciālu: tās var būt dažādas diskusijas par nākotnes produktu vai veiktspējas uzlabošanu, jaunu projektu organizēšana vai ikdienas uzdevumi. Tādējādi visi tiks iesaistīti jaunās, aizraujošās aktivitātēs un būs motivēti rīkoties. Katra komandas dalībnieka labāko īpašību pārzināšana var palīdzēt arī komandas veidošanā. Gatavojoties jaunam projektam, nosakiet, kuriem cilvēkiem ir nepieciešamās prasmes un kuri var pievienoties veidojamajai komandai.
Ja vēlaties labāk izprast savus komandas locekļus, viņu stiprās puses vai palīdzēt personāla komandai objektīvi novērtēt esošo un nākamo darbinieku īpašības - sazinieties ar „egoPERFECTUS” speciālistiem.

Vai vēlaties uzzināt savas stiprās puses?

Pielietojiet savu neizmantoto potenciālu, saprotiet, kāds ir citu cilvēku rīcības pamatojums, un atklājiet jaunu saskaņas līmeni, izmantojot mūsu piedāvātos kursus un testus.

Psihometriskais tests, kurš sastāv no četrām daļām, novērtē jūsu Dabas un Intelektus, palīdz saprast, kuras ir jūsu stiprās puses, un paskaidro jūsu pieņemtos lēmumus.

Kurss sastāv no teorijas un atbilstošiem piemēriem, kā arī praktiskiem uzdevumiem nelielās grupās. Kursa saturu papildina spēles, meditācijas, video simulācijas un ikdienas situāciju apspriešana.