Astronomijas studijas | egoPERFECTUS
egoperfectus

Kontakti

 Vaļņu iela 5, Rīga
 (8-5) 249 8741
 +371 295 29995
 info@egoperfectus.lv
 I-V 9:00 – 18:00

PARAŠYKITE MUMS

Astronomijas studijas

Astronomija ir viena no senākajām zinātnēm. Tās pamati bija zināmi jau babiloniešiem, ēģiptiešiem un ķīniešiem pirms vairākiem tūkstošiem gadu, kuri to izmantoja, lai mērītu laiku un orientētos pasaulē.

Astronomijas studijas ietver teorijas pielietojuma un praktisko novērojumu apvienojumu, lai gan daži kursi vairāk koncentrējas uz vienu no šiem aspektiem. Novērojumu laikā skolēni izmanto teleskopus vai citu profesionālu aprīkojumu lielākajās observatorijās, kas bieži vien dod viņiem iespēju apceļot pasauli.

Astronomijas studenti daudz laika pavada arī pie datora ekrāna, jo datoranalīze ir būtiska mūsdienu astronomijas sastāvdaļa.

Jūs apgūsiet problēmu risināšanas paņēmienus, datu vākšanas un analīzes metodes, vispārējās informācijas tehnoloģijas un laika plānošanas prasmes.

Vēlaties padomu par karjeru vai studijām ārzemēs? 

Rakstiet mums.

Šeit ir dažas populāras astronomijas specialitātes.

 • Kosmoloģija. Kosmoloģija ir zinātne par Visuma izcelsmi, attīstību un struktūru. Vispārējā astronomija nodarbojas ar atsevišķiem debesu objektiem, bet kosmoloģija - ar Visumu kopumā. Tā ir arī cieši saistīta ar fiziku, tāpēc, ja vēlaties specializēties šajā jomā, sagatavojieties fizikas lekcijām!
 • Astrofizika. Astrofizika ir pētījumi par debess objektu, tostarp zvaigžņu, planētu un galaktiku, fiziku un īpašībām, kā arī to raksturīgo uzvedību. Dažas no visintriģējošākajām astrofizikas pētniecības jomām ir mēģinājumi noteikt tumšās matērijas, tumšās enerģijas un melno caurumu īpašības, noskaidrot, vai ir iespējama ceļošana laikā, vai var veidoties tārpu caurumi, vai eksistē multiversi un kāda ir Visuma izcelsme un galīgais liktenis.
 • Planētu ģeoloģija. Tie, kas specializējas planētu ģeoloģijā, izmanto ģeoloģiskos pētījumus, lai uzzinātu par planētu, mēness, komētu, asteroīdu un citu apkārt peldošo objektu sastāvu un uzvedību. Šī studiju joma ir cieši saistīta ar sauszemes ģeoloģiju.

Astronomijas joma piedāvā unikālas iespējas iepazīt dažādus aizraujošus objektus, piemēram, kosmosa elementus vai vienmēr aktuālo jautājumu par citplanētu dzīvību. Astronomijas speciālistiem ir iespēja veikt pētījumus un pārbaudīt savas teorijas dažādās astronomijas jomās.

 • Universitātes profesors.
 • Planetārija direktors.
 • Meteorologs.
 • Pētnieks.
 • Klimatologs.
 • Aeronavigācijas inženieris.
 • Astronoms.

Šeit ir četri iespējamie karjeras virzieni astronomijas studentiem:

 1. Akadēmiskā karjera

Daudzi astronomi strādā koledžās vai universitātēs. Saskaņā ar Amerikas Astronomijas biedrības (AAS) datiem aptuveni 55 % profesionālu astronomu strādā par pasniedzējiem koledžās un universitātēs. Tam ir nepieciešams ne tikai doktora grāds, bet arī atsauce.

 1. Valdība, observatorijas un laboratorijas

Pēc akadēmiskajām aprindām valdības atbalstītās observatorijas un laboratorijas ir otrs biežākais astronomu darba devējs, kas nodarbina trešdaļu no visiem šajā jomā strādājošajiem speciālistiem. 

 1. Privātais sektors

Aptuveni 10 % astronomu strādā privātajā sektorā. Papildus kosmosa uzņēmumiem, kuriem ir vajadzīgi astronomi, arī konsultāciju firmas nodarbina astronomus, bieži vien valdības projektu vajadzībām. Šiem privātiem uzņēmumiem ir vajadzīgi astronomi, kas izprot universitāšu, NASA vai pasaules lielvalstu vajadzības un prasības enerģētikas jomā.

 1. Publiskais sektors

Astronomiem ir arī svarīga loma, lai mazinātu plaisu starp profesionālo astronomiju un plašu sabiedrību. Viņi to dara dažādos veidos, sākot ar planetāriju un zinātnes muzeju izveidi un beidzot ar zinātnisko žurnālistiku. 

Kā notiek mūsu konsultācijas un kādus pakalpojumus mēs piedāvājam?

 • Kopā ar klientu mēs izvērtējam viņa vēlmes, ambīcijas, finansiālās iespējas, karjeras mērķus, iespējas izpildīt iestājprasības un daudz citu svarīgu kritēriju, kuri ļauj mums sniegt klientiem informāciju par viņiem vispiemērotākajām mācību iestādēm dažādās pasaules valstīs.
 • Mēs sniedzam saviem klientiem detalizētu informāciju par viņu izvēlētajām augstākās izglītības iestādēm ārzemēs un studiju programmām, mācību maksu, apmaksas kārtību, stipendijām un iespēju saņemt finansējumu, dokumentu iesniegšanas kārtību un iestāšanās noteikumiem, dzīvošanas iespējām, darba iespējām un citiem būtiskiem aspektiem.
 • Mēs pilnībā uzņemamies rūpes par visu nepieciešamo dokumentu sagatavošanu, kas nepieciešami, lai iestātos mūsu klientu izvēlētajās mācību iestādēs ārzemēs, kā arī noformējam studiju pieteikumu.
 • Pārbaudīsim un rediģēsim Jūsu motivācijas un rekomendācijas vēstules, kā arī nepieciešamības gadījumā nodrošināsim dokumentu tulkojumu angļu valodā.
 • Aizpildīsim pieteikuma veidlapas.
 • Palīdzēsim, ja Jums būs nepieciešama studenta vīza (piemēram, Austrālijā, ASV, Kanādā): sniegsim nepieciešamo dokumentu sarakstu un vīzas pieteikuma veidlapu, palīdzēsim aizpildīt medicīniskās pārbaudes dokumentus un iegādāties veselības apdrošināšanu.
 • Atradīsim Jums piemērotāko naktsmītni: reģistrēsim studentu hostelī vai mājoklī.
 • Atradīsim un iegādāsimies aviobiļetes par vislabāko cenu, lidojuma datumu un ilgumu vai atbilstoši jebkurām citām personiskām prasībām.
 • Sniegsim visu informāciju par darba iespējām un dzīvi izvēlētajā valstī.
 • Visa izglītības procesa laikā un uzturēšanās laikā valstī mēs labprāt atbildēsim uz jums aktuāliem jautājumiem.