Studiju finansējuma izmaiņas Lielbritānijas universitātēs | egoPERFECTUS
egoperfectus

Kontakti

 Vaļņu iela 5, Rīga
 (8-5) 249 8741
 +371 295 29995
 info@egoperfectus.lv
 I-V 9:00 – 18:00

PARAŠYKITE MUMS

Image Alt

Studiju finansējuma izmaiņas Lielbritānijas universitātēs

  /  Studiju finansējuma izmaiņas Lielbritānijas universitātēs

BrexitCOVID-19, studiju finansējums un citas izmaiņas pēdējā laikā ir sarežģījušas topošo studentu situāciju, izvēloties nākotnes studijas. Radušies daudzi jautājumi. KALBA vēlas vērsties pie jums ar svarīgiem jaunumiem, kas saistīti ar studijām Lielbritānijā, lai tādā veidā atbildētu uz skolēnu jautājumiem par veiksmīgu studiju izvēli.

Studiju finansējums Lielbritānijā pēc Brexit

Otrdien, 23. jūnijā, britu parlaments pieņēma lēmumu, ka no 2021. gada Eiropas Savienības pilsoņiem, kuri stājas Lielbritānijas universitātēs, vairs netiks piešķirts studiju finansējums, bet studiju maksa, kas pašlaik ir 9250 £ gadā, var pieaugt līdz 10 –30 tūkstošiem £ gadā.

Vēlamies apliecināt, ka studentus, kuri iesniedz dokumentus šogad un plāno uzsākt studijas šoruden, minētās izmaiņas neskars. Visiem ES pilsoņiem, kuri uzsāks mācības 2020. gadā, būs garantēts finansējums visam studiju laikam un viņu studiju maksa mācību laikā nemainīsies.

Tāpēc varam priecāties, ka visi vidusskolas absolventi vēl pagūs „ielēkt pēdējā vilcienā vagonā” un iegūt izglītību valstī, kur izglītības līmenis ir viens no kvalitatīvākajiem pasaulē.

Tāpat gribam iedrošināt visus, kam radušās šaubas par iestāšanos UK universitātēs šogad, – neatliec šos plānus un izmanto pēdējo iespēju saņemt finansējumu, lai turpinātu savu ceļu uz sapņa īstenošanu. Pieteikties studijām britu universitātēs un uzsākt mācības jau šoruden vēl nav par vēlu, tādēļ aicinām visus absolventus, koledžu vai universitāšu pēdējo kursu studentus, skolēnus, kuri plāno izlaist gadu pirms studijām vai apsver citas alternatīvas, izvērtēt šīs izmaiņas un pieņemt attiecīgo lēmumu.

11. klašu un jaunākus skolēnus arī aicinām neraizēties. Mums nav šaubu, ka šis lēmums atvērs jaunas iespējas un alternatīvus studiju finansēšanas avotus. Tāpēc sekojiet jaunumiem un turpiniet komunicēt ar KALBA studiju konsultantiem, kuri ar prieku palīdzēs jums piemeklēt vispiemērotāko studiju programmu.

COVID-19

Pandēmijai pārņemot pasauli, ir radušās neskaidrības par paredzēto studiju sākumu šī gada rudenī. Gribam apliecināt, ka neatkarīgi no radušās situācijas lielākā daļa ārvalstu universitāšu, ir gatavas rudenī sākt studijas ierastajā laikā, klātienē vadīt lekcijas un izmitināt studentus universitāšu pilsētiņās, nodrošinot visus drošības pasākumus.

Ņemot vērā spēkā esošos ierobežojumus, daļa nodarbību var notikt attālināti (online), tomēr universitātes ar pārliecību jau šobrīd var apliecināt, ka mācību gads sāksies laikus un tiks nodrošināta maksimāla studiju kvalitāte. Gatavojoties studiju sākumam un ceļojumam uz savu universitāti, iesakām tuprināt uzturēt kontaktus ar KALBA studiju konsultantiem.

Vēlam veiksmi visiem absolventiem, kas šobrīd kārto noslēguma eksāmenus! Esam gatavi atbildēt uz visiem jūsu jautājumiem un atbalstīt jūs studiju uzsākšanas procesā, neraugoties ne uz ko!