Vairākas komandas - viens līderis. Kā tas var palīdzēt organizācijai? | egoPERFECTUS
egoperfectus

Kontakti

 Vaļņu iela 5, Rīga
 (8-5) 249 8741
 +371 295 29995
 info@egoperfectus.lv
 I-V 9:00 – 18:00

PARAŠYKITE MUMS

Vairākas komandas - viens līderis. Kā tas var palīdzēt organizācijai?

Vienlīmeņa organizatoriskā struktūra ir jauns virziens, kuru arvien vairāk pārbauda ne tikai jaunuzņēmumi, bet arī uzņēmumi ar dziļām kultūras un darba organizācijas tradīcijām. Katrs organizācijas loceklis tiek aicināts dalīties savās idejās un zināšanās ne tikai ar savu vadītāju, bet arī ar citiem departamentiem vai nodaļām. Tādu pašu struktūru izmantoja arī Īlons Masks, Tesla ģenerāldirektors. Darbinieku komunikācijas politikā teikts: „Katrs Tesla darbinieks var un viņam vajadzētu nosūtīt e-pastu vai parunāt ar jebkura departamenta vai nodaļas darbinieku, lai pēc iespējas ātrāk atrisinātu problēmu”. Lēmumu pieņemšanā ir iesaistīti tikai tie, kuriem ir nepieciešamā informācija, tādējādi samazinot hierarhiju.

Džeks Velčs, bijušais General Electric izpilddirektors, vairāk nekā gadu organizēja uzņēmuma vienmērīgu pāreju no hierarhijas uz vienlīmeņa struktūru. Vēlāk visu procesu nodēvējis "Neierobežota organizācija",  Velčs teica, ka tās galvenais mērķis ir novērst visus šķēršļus informācijas un ideju apmaiņai uzņēmumā. Viņš uzskata, ka ražošanas, izpētes un pat pārdošanas nodaļām ir jāsadarbojas, tām ir kopīgs vadītājs un mērķis. Komandas, kurām ir kopīgs mērķis, rada novatoriskas idejas un rīkus tā sasniegšanai.

Komandas līderis - starp vadītājiem un darbiniekiem

Komandu līderi ir organizāciju vadītāji, kuri ir atbildīgi par uzņēmuma rezultātiem, darbinieku spēju radīt, dalīties idejās, zināšanās un brīvi sadarboties ar citām nodaļām. Komandas līderis vienlīmeņa organizācijā ir starpnieks starp darbiniekiem un vadītājiem. Viņš nodrošina jūsu komandu ar visām nepieciešamajām zināšanām, novirza darbiniekus pareizajā virzienā un palīdz sasniegt izvirzītos mērķus. Applied Energy Services ir starptautisks uzņēmums, kas hierarhiskas komandu ķēdes vietā ir izveidojis mazas komandas. Elektrostacijām, kas būvētas dažādās pasaules vietās, bija viens atsevišķs vadītājs, kurš pārraudzīja piecas līdz divdesmit dažādas komandas. Lai gan visas komandas bija atsevišķas un viena no otras neatkarīgas, viens līderis ir viens no mērķiem. Šāda uzņēmuma organizācijas sistēma darbiniekiem ir atvieglojusi savu ideju izteikšanu, jo tās tiek dalītas ar kādu, kurš var pieņemt lēmumus bez augstākās vadības iejaukšanās.

Spēcīga uzņēmuma vadītāja galvenais mērķis ir plānot uzņēmuma nākotni un nodrošināt, lai komandu līderi uzturētu spēcīgas komandas, kas tiecas pēc tiem pašiem mērķiem. Komandu vadītājiem jānodrošina vienmērīga ikdienas darbība, regulāri jāziņo vadītājam par rezultātiem, taču jāizvairās no iesaistes darbinieku vai procesu mikrovadīšanā. Tāpēc ir ļoti svarīgi izvēlēties pareizo komandas līderi, kurš saprot darbiniekus un katra stiprās puses, un pareizi veido savu komandu.  egoPERFECTUS mēs izmantojam sistēmu Multiple Natures, jo tā palīdz ne tikai izveidot efektīvu komandu, bet arī atrast jaunus veidus, kā motivēt darbiniekus un uzlabot komunikāciju. Darbinieks zina, kurus uzdevumus viņš vai viņa dabiski veic labāk, un komandas vadītājs saprot katra atšķirības un stiprās puses, kā arī to, kā komunicēt ar dažādiem komandas locekļiem.

Spēcīga uzņēmuma pamats ir efektīvs komandas darbs. Pēc tam, kad ir pierādīta spēja strādāt patstāvīgi, nākt klajā ar idejām un izsvērt riskus, darbinieki vēlāk kļūst atbildīgi par saviem lēmumiem. Laika gaitā viņi var pārbaudīt sevi visdažādākajās komandās un amatos, tādējādi ne tikai realizējot savas stiprās puses, bet arī paaugstinot kompetenču līmeni dažādās jomās. Tas rada darba vidi, kurā darbinieki var brīvi savstarpēji dalīties ar idejām, zināšanām un informāciju.

Ja arī jūs vēlaties uzzināt, ko nozīmē likt lietā savas darbinieku labākās īpašības un izveidot efektīvu komunikāciju, aicinām jūs izmēģināt MNLIFE apmācību.

Vai vēlaties uzzināt savas stiprās puses?

Pielietojiet savu neizmantoto potenciālu, saprotiet, kāds ir citu cilvēku rīcības pamatojums, un atklājiet jaunu saskaņas līmeni, izmantojot mūsu piedāvātos kursus un testus.

Psihometriskais tests, kurš sastāv no četrām daļām, novērtē jūsu Dabas un Intelektus, palīdz saprast, kuras ir jūsu stiprās puses, un paskaidro jūsu pieņemtos lēmumus.

Kurss sastāv no teorijas un atbilstošiem piemēriem, kā arī praktiskiem uzdevumiem nelielās grupās. Kursa saturu papildina spēles, meditācijas, video simulācijas un ikdienas situāciju apspriešana.